MigogOdense

Nyheder, restauranter & events i Odense

Om MigogOdense

MigogOdense blev født i 2017  med ambitionen om at give Odensen en platform, der kunne fortælle om alt det gode, som Odense har at byde på. 

I dag er vi det største online bymedie i Odense med blandingen af nyheder om og især inspiration til at bruge Odense. Vi er platformen, som hele fyn søger for det bedste om byen.

MigogOdense dækker Odense med nyheder, inspirerende fortællinger om byens butikker og blomstrende erhvervsliv og guider til, hvor man får det bedste i byen, på tværs af web, Facebook og Instagram, hvor vi er helt i top på interaktion i regionen.

Derfor skal I samarbejde med os

Hos os køber du mere end eksponering af dit budskab.

Du får adgang til interaktion med en stor skare af loyale og involverede fans.

Vores fans læser, liker og deler vores indhold, så meget at vi er: Størst på interaktion i Odense i vores genre. 

Tal & Profil-migogodense

24-48 år

60% Kvinder
40% Mænd

Primære Interesser: + 90%
Mad, Oplevelser, Kultur, Shopping og lokalt stof

Antal følgere: 54.500
Facebook: 48.000
Instagram: 6.500

+300.000 mdl. besøgende på migogodense.dk

93% af vores brugere er lokale 

2 min. gennemsnitlig læsetid

Høj lokal interaction rate

Sekundære Interesser: +75%
Bolig, Bil og Rejser

88 % har min. 1 hjemmeboende barn

79 % har bil i husstanden

65 % bor i Ejerbolig

88% spise ude min. én gang pr. måned

87% dyrker betalte familieoplevelser min. 1 gang pr. måned

89% dyrker lokal shopping / selvforkælelse min. 1 gang pr. måned

74% rejser min. 1 gang pr. år

MULIGHEDER

MigogOdense TEAMET

Hasse
Frimodt

Sales Manager

Mail: hasse@migogodense.dk

Tlf: 21 92 27 09

Christina
Frederiksen

Redaktør

Mail: christina@migogodense.dk

Tlf: 22 98 06 95

Michael
Qureshi

Chefredaktør & Partner

Mail: michael@minbymedia.dk 

Tlf: 31 48 60 14

Thomas Enevoldsen

Co-Founder & Partner

Mail: thomas@migogaalborg.dk

Tlf: 61 68 67 73

Peter
Sindahl

Kommerciel Direktør & Partner

Mail: peter@minbymedia.dk

Tlf: 21 53 21 73

Joanna Hope-Lidegaard

Event Koordinator

Mail: joanna@migogaalborg.dk

Tlf: 30 23 04 18

PRISER & SPECIFIKATIONER

Vil du vide mere?

Følg linket til vores priser og specifikationer, hvor vi har samlet priser og informationer på alle vores formater ⬇️